Studium

Studium

 

 

 

Zapraszamy do Studium Suzuki ART, które od początku swojej działalności jest związane z kształtowaniem  uzdolnień, umiejętności oraz osobowości dziecka poprzez muzykę oraz grę na skrzypcach.

 


 

W Studium Suzuki ART oferujemy dwa rodzaje zajęć stymulujące rozwój dziecka:

 

lekcje nauki gry na skrzypcach metodą Suzuki dla dzieci od 3 roku życia

 

oraz

zajęcia w Laboratorium Muzyki dla dzieci w wieku przedszkolnym, od 3 roku życia (Children’s Music Laboratory ).

 

Na zajęciach wspólnie z Rodzicami:

  • uaktywniamy motoryczno-ruchowy i intelektualny rozwój dziecka potrzebny w grze na instrumencie, który w przyszłości wpłynie na inne zdolności: świetną pamięć i umiejętność szybkiego uczenia się, koncentrację uwagi i spostrzegawczość;

 

  • rozwijamy słuch muzyczny, poczucie rytmu oraz ekspresję muzyczną, wokalną i instrumentalną;

 

  • kształcimy umiejętność dyscypliny pracy w grupie oraz w domu; umiejętność gry solowej i zespołowej, pozytywną motywację oraz wspieranie rozwoju dziecka przez rodzica.

 

Nasza bazą jest muzyka klasyczna – poznajemy utwory muzyczne, ich ekspresję i emocje, ich kształt, oraz umiejętności techniczne: sposób zapisu notacji muzycznej oraz historię muzyki, oraz jakość wykonania.

 


 

Zajęcia odbywają się w dwóch niezależnych miejscach:

  • Grupa krakowska ma spotkania Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie ul. Chełmońskiego 24 (Prądnik Biały);

 

  • Grupa śląska spotyka się w Centrum HeleMele w Dąbrowie Górniczej ul. Kościuszki 27 lub w Czeladzi, ul. osiedle Dziekana 1b/28.

 

Rozpoczynamy rok szkolny w pierwszym tygodniu września, kończymy w ostatnich dniach czerwca.

Na lekcjach indywidualnych pracujemy wg ustalonego we wrześniu planu.

Lekcje grupowe odbywają się w sobotę.

 

By zobaczyć jak pracujemy zapraszamy na nasze lekcje otwarte lub koncerty.

 


 

Rekrutacja trwa cały rok. W każdej chwili można dołączyć do Studium Suzuki ART do najmłodszej suzukowej grupy skrzypcowej choć oczywiście najlepszym terminem jest wrzesień.

 

Ze względu na specyfikę programu Children’s Music Laboratory (wyłącznie lekcje grupowe) zajęcia rozpoczynamy we wrześniu. Niestety ze względu na realizację programu nie ma możliwości dołączenia do sformułowanej grupy w trakcie zajęć.

 

Uważamy, że każde dziecko może i powinno kształcić swoje uzdolnienia i rozwijać się zarówno manualnie jak i intelektualnie od najmłodszych lat poprzez kształcenie umiejętności muzycznych.

 


 

Małym skrzypkom umożliwiamy wypożyczenie instrumentu w odpowiednim rozmiarze na czas trwania nauki w Studium Suzuki ART.

Dzieci z grupy Laboratorium dostają swoją teczkę z potrzebnymi materiałami dydaktycznymi na pierwszych zajęciach.

 


 

Wszystkie dzieci uczące się w Studium Suzuki ART mogą jeździć na koncerty i warsztaty muzyczne organizowane pod patronatem Centrum Edukacji Suzuki. Jest to okazja to wspólnego koncertowania wraz z innymi dziećmi uczonymi tą Metodą, możliwość poznania innych rodzin uczestniczących w edukacji Metodą Suzuki oraz szansa na zawiązanie wielu przyjaźni bez granic.

 

To od nas, dorosłych, zależy na jakie wyżyny dzieciom uda się wznieść w przyszłości…